תפריט יצירת קשר

השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה כבר מזמן הפכה לשם חלופי לחופשת הכול כלול: רבים חולקים את חוויותיהם, הצלחותיהם ובעצם מוציאים את הבושה שבעבר אפיינה את הדיון סביב השתלות השיער. הרגע שלפני פתיחת השמים הוא הזדמנות מצויינת להתעמק בנושא, אז אם אתם שוקלים לעבור השתלת שיער בטורקיה הקטע הבא יענה לכם על 5 השאלות שטרם הספקתם לשאול.

מה ההבדל בין FUT ו-FUE?

טכניקת הFUT- היא טכניקה שהייתה פופולארית עד לשלהי שנות ה-90. בטכניקה זו מוסרת רצועת עור זעירה של רקמות מחלקו האחורי של הראש וזקיקי שיער מושתלים כבודדים בחזרה בקרקפת. יש לציין כי מדובר בשיטה מהימנה להשתלת שיער אך זו ננטשה לטובת יעילות ובטוחות ממנה. את ה-FUT  החליפה שיטת ה-FUE אשר מובילה את השוק בעשור האחרון.

 

לעומת ההשתלה בשיטת ה-FUT, בהשתלה בשיטת ה-FUE כל זקיק בודד נלקח באופן ישיר מהקרקפת של המטופל באמצעות ביצוע חתכים מעגליים וקטנים במיוחד. יתרונה של שיטה זו טמון בעליונותה האסטתית. בהרחבה, שיטה זו מבטלת את הסיכון להישארותה של צלקת בולטת לאחר החיתוך, שכן משתמשת בחתכים קטנים וממוקדים בלבד. יתרון נוסף של שיטה זו הוא שמספר הזקיקים הרלוונטים לתרומה גדל בהתאם למצב זקיקי השיער הקיימים של המטופל.

מה הסיכוי שיהיה לי ראש מלא שיער אחרי ההשתלה?

נתחיל מלומר שהשתלת שיער לרוב אינה משיגה למטופלים ראש מלא בשיער סמיך, וישנם מספר משתנים שעשויים להשפיע על התוצאות בפועל, למשל: מידת ההתקרחות ומקורה, סוג השיער המקורי וסוג הזקיקים, כמות השיער הזמינה באזורים התורמים ועוד. נציין כי במהלך היעוץ המקדים תוכלו לקבל מידע מותאם ומפורט יותר בנושא.

למי מתאים טיפול ההשתלה?

השתלת שיער היא פיתרון קבוע להתקרחות עבור אנשים הסובלים מהתקרחות מסוג אלופסיה אנדרוגנטית אשר הינה תופעה תורשתית בעלת מאפיינים גנטים. בנוסף הטיפול עשוי להתאים גם לאנשים הסובלים מצלקות, ולאלו שאיבדו את השיער בעקבות מחלות שיער. נוסיף כי במקרים מסוימים מוצע הטיפול גם לנשים.

למרות היותו של טיפול ההשתלה שכיח במיוחד, מומלץ לוודא שאתם מוסרים לרופא את כל המידע הרלוונטי אודות ההיסטוריה הרפואית שלכם. שלב הייעוץ המקדים הינו בעל חשיבות עליונה לשמירה על בריאותכם, והאמת היא – שאין אפשרות לטפל בכל מקרי ההתקרחות בטורקיה באמצעות ההליך. אולם, מנתח טוב ידע להעריך את חומרת הנזק הראשוני ולבחור ביושרה בטכניקה המתאימה.

זה יכאב?

אולי תשמחו לגלות כי בתהליך ההשתלה משתתף גם רופא מרדים – אמנם לא מדובר בהרדמה מלאה אבל שימוש בטשטוש מפוקח הוא צעד שכיח בהליך. הודות לחומר המטשטש אתם לא צפויים להרגיש דבר. בנוסף, זיכרו כי הטשטוש לא נלחם רק בכאב אלא גם בכל פחד שעלול "לצוץ" במהלך ההשתלה – דבר שעשוי להקל במיוחד על אלו מכם שסובלים מפחד ממחטים למשל.

האם ניתן להשתמש גם בזקיקים שנלקחים מהגוף?

קודם כל התשובה היא כן – הליך השתלת השיער עשוי לכלול עבודה עם שתילי שיער שנלקחו מאזורים שונים בגוף. לא מכל האזורים ניתן לדגום זקיקי שיער והם משתנים בהתאם לשיקול דעתו של הרופא המנתח. בכל מקרה נספר לכם על הפופולריים ביותר: זקן, חזה, רגליים וידיים הן דוגמאות בולטות.