תפריט יצירת קשר

החלקה יפנית

לא כל הנשים רוצות שיער חלק. יש כאלו שיסתפקו בשיער המתולתל שלהן וזה בהחלט נראה מעולה עליהן, אבל יש כאלו שמעדיפות אותו חלק ולכן הן מבלות זמן רב אחת לתקופה בהחלקה שלו, אם באמצעות פן לשיער או באמצעות מחליק שיער חשמלי. תתפלאו או לא, אבל בנוסף כך, יש גם נשים שמשתמשות בשיטות טבעיות ומיוחדות כמו שימוש באלוורה, שמן קיק, חומץ תפוחים ואפילו בירה. השיטות האלו בדרך כלל מחזיקות זמן קצר והן דורשות הרבה עבודה וגם לא תמיד מתקבלת התוצאה הרצויה. לכן ישנה שיטה מיוחדת וטובה שנעשית אך ורק אצל אנשי מקצוע מנוסים - מדובר בהחלקה יפנית.

החלקה יפנית היא שיטה פופולרית להחלקת שיער מתולתל, מסולסל, או גלי. נשים רבות משתמשות בהחלקה יפנית כדי להפוך את השיער שלהם לחלק יותר, נוצץ יותר וסטייליסטי. עם זאת, בגלל שמדובר בעבודה מורכבת יחסית שדורשת יד טובה בדבר, עבודת החלקה יפנית לא נכונה או שימוש בחומרים לא מתאימים יכולה לגרום נזק. במאמר זה נסביר לכם מעט על החלקה יפנית, איך זה עובד, כמה זמן היא מחזיקה ומה המחיר, לצד היתרונות והחסרונות שלה.

איך זה עובד?

החלקה יפנית עובדת על בסיס חומרים מיוחדים ששמים על השיער. החומרים האלו עוזרים לפרום את הקשרים בשיער ונותנים להם צורה כך שאשפר להחליק אותם ביתר קלות בעזרת מגהץ. העבודה כוללת תהליכים רבים כגון הרטבה, ייבוש, שימוש בפן וגיהוץ של השיער ושימוש בחומרים רבים שנועדו למטרות שונות כדי לייצב את השיער ולאפשר שינוי שלו ושל צורתו לפי הצורך. מדובר בעבודה שצריכה להיעשות ביסודיות ולאורך זמן יחסית רב, על ידי מומחה שמתמחה בהחלקה יפנית. בדרך כלל זמן העבודה על החלקה יפנית נע בין 3 ל-6 שעות. 

שימו לב, שלאחר 3 ימים מהטיפול צריך להיות מאוד עדינים עם השיער כדי לא להרוס ולגרוע מהעבודה שנעשתה.

כמה זמן מחזיקה החלקה יפנית?

החלקה יפנית מחזיקה אצל נשים רבות בערך כ-6 חודשים שזה זמן ארוך יותר פי 2 מהחלקה ברזילאית. בעיקרון, מה שהוחלק בזמן העבודה יישאר חלק לצמיתות פחות או יותר, אך בגלל שהשיער כל הזמן גדל ויוצאים 'שורשים' חדשים מהראש, אז יש לבצע כל חצי שנה החלקה מחדש. 

מה מחיר החלקה יפנית?

המחיר של החלקה יפנית משתנה כמובן מעסק לעסק. בעיקרון, המחירים נעים בין 500 ל-1500 שקלים עבור החלקה יפנית. מרבית המקומות ייקחו באזור האמצע, סביב ה-800 ש"ח. מצד אחד, שווה להשקיע בעבודה הזו מחיר טוב כי זה נשאר לאורך זמן, וכדאי לקחת אנשים מקצועיים כדי שלא יהיו פישולים. מצד שני, צריך למצוא את האנשים המקצועיים שלוקחים את המחיר ההוגן ביותר. 

יתרונות החלקה יפנית

  • התוצאה נראית מדהים והשיער חלק ויפה שנראה רך כמשי
  • התוצאה נשמרת לאורך זמן
  • טיפול ושימור השיער לאחר מכן הרבה יותר פשוט וקל

חסרונות החלקה יפנית

  • מחיר גבוה יחסית
  • יש שימוש בחומרים שעלולים להזיק לשיער, תלוי במס' גורמים
  • לא מתאים לכל אחת