תפריט יצירת קשר

נשירת שיער

הדרך הטובה ביותר לתאר שיער שגדל הוא באמצעות השוואה לגן. איך שהשיער גדל - קשור באופן ישיר למה שקורה מתחת לאדמה. בדומה לגן, המחזוריות של הצמיחה היא מה שחשוב וברגע שיש בעיה במחזוריות, נשירת שיער מתרחשת. מה משפיע על המחזוריות אתם שואלים? מחלות, תרופות, זיהומים וכימיקלים שונים. 

למרות שנוטים לחשוב שנשירת שיער זו בעיה של גברים בעיקר, יש לא מעט נשים שסובלות מנשירת שיער. למעשה, לנשים שיער השיער כמעט באותה תדירות כמו לגברים. נשים רבות שמות לב לנשירת שיער בגילאי 50-60 אבל יש נשים שנשירת השיער שלהם מתחילה בגיל מוקדם יותר, או מקרים של שיער דליל שמתרחשים בכל גיל ומכל סיבה שהיא.

אם זה עוזר לכם - מרבית האנשים סובלים מנשירת שיער וזה די נורמלי. רוב בני האדם משילים מראשם 50-100 שערות ביום. כשחופפים את השיער ומתעסקים איתו, המספר הזה יכול אפילו לגדול משמעותי לעד כ-250. אל תנסו להימנע משטיפת השיער בגלל זה, כי השיער ינשור במילא. אנשים רבים מבחינים בשיער נושר על מיטתם או כשהם מסתרקים, ולפעמים - גם גברים וגם נשים, יכולים להבחין בכך שהם רואים קצת יותר מהקרקפת שלהם מכרגיל. 

אז מה הסיבה לנשירת שיער?

  • גנים - תשאלו את עצמכם אם עוד אנשים במשפחה סובלים מנשירת שיער כזו או אחרת, ובמיוחד מנשירת שיער באופן דומה לאיך שהשיער שלכם נושר. ברוב המקרים - זו הסיבה.
  • סיבה רפואית - אם השיער נושא באופן בולט ומפתיע, שלא כדרך השגרה, ייתכן ומדובר בבעיה בריאותית. ישנן סיבות רבות - הריון, אנמיה, תסמונת השחלות הפוליציסטיות, בעיות עור כמו פסוריזיס, סבוריאה ועוד...
  • לחץ ומתח - גם סיבות אלו הוכחו במחקרים כתורמים לנשירת שיער.
  • נזק עצמי - עוד דרך קצת מבאסת שבגינה שיער הופך להיות דליל ונושר זה פשוט נזק עצמי שנעשה על ידיכם בגין שימוש בתכשירים מסוימים. צבע לשיער, שימוש בפן לשיער ועוד שלל דרכים שבהן אנחנו מתעללים בשיער שלנו כדי לתת לו מראה אחר או 'לטפל' בו למטרות שונות, למעשה פוגעים בטווח הארוך בשיער. 

בכל מקרה, אם באתם לפה כדי למצוא פיתרון - הפיתרון הוא ללכת לרופא עור ולהתייעץ. התשובות שתקבלו אצל רופא עוד יהיו מתאימות למקרה שלכם, ולא לפי דברים 'כלליים' שתקראו באינטרנט ויכולים להתאים או לא להתאים, ונועדו בסופו של דבר לקהל הרחב.